סוג מוסד:
פרטים
 • ראש הישיבה:

  הרב שחר יהוד

 • רשת:

  ללא רשת

 • כיתות:

  ט-יב

 • מספר כיתות בשכבה:

  1

על הישיבה:

ישיבה תיכונית שבי חברון לצעירים

הישיבה לצעירים מיסודה של ישיבת שבי חברון, הוקמה מתוך צורך הולך וגובר של בני נוער ומשפחותיהם למוסדות תורניים הרוצים להצמיח דורות של תלמידי חכמים.

הישיבה הינה ישיבה תורנית תיכונית המתייחדת במגמתה לחבר את התלמיד לבית המדרש בדרך חינוכית ומאמינה ובאווירה חמה ואוהבת.

מטרת הישיבה לבנות ולעצב את אישיות הנער מתוך תורה, כל אחד לפי כוחו וכשרונו, ולגדל תלמידי חכמים צעירים השקועים בעולמה של תורה הן בצדדים הלמדניים והתלמודיים והן בצדדים הרוחניים, המוסריים והמידותיים.

בראשות הישיבה עומד הרב שחר יהוד המביא עמו ניסיון עשיר בחינוך נערי ישראל.

ישיבת שבי חברון וראשיה מלווים את ישיבתינו הן בצד החינוכי והן בסיוע בצד הניהולי והכלכלי.

לימודים

בישיבה משקיעים רבות בלימודי הקודש בכמות ובאיכות. רוב שעות היום מוקדשות ללימודי גמרא (בעיון ובבקיאות), הלכה ותנ"ך, ובנוסף נלמדים מקצועות החול על מנת להרחיב אופקים במפגש עם עולמו של הקב"ה ובמטרה לגשת לבחינות הבגרות בצורה רצינית.

בית המדרש נמצא במרכזה של הישיבה, הן מבחינת שעות הלימוד והן מבחינת הוויית חייו של התלמיד. אנו משקיעים משאבים רבים בלימוד סדר צהריים, סדר משמעותי ובונה המפתח את לימודי הבקיאות ונותן לבחורים פגישה בלתי אמצעית עם הגמרא. הבחורים לומדים בחברותות ומתמודדים בכוחות עצמם עם הסוגיות ועם דברי חז"ל. סדר צהריים הוא ליבה של הישיבה וזה מחזה נדיר ומרגש לראות את הבחורים שוקדים על תורתם ומפתחים לעצמם יכולת ללמוד, להבין ולשמוח בדברי התורה. אנו מאמינים שההתמסרות ללימוד הגמרא מולידה בליבו של הנער קישור חזק ומשמעותי אל עולמה של תורה.

סדר ערב הינו סדר רשות ורבים התלמידים שקובעים להם זמן להוספה בקודש, הן בלימוד מסכתות נוספות והן בשאר דברי תורה בהם ליבם חפץ. כך נוצרת מציאות שבית המדרש מהווה מקום מרכזי וחשוב בעולמם של תלמידנו והם מרגישים שזה הוא ביתם "בי רבנן".

גישה חינוכית

אנו מאמינים שעמלה ושקידתה של תורה הם אלו הבונים ומעצבים את אישיותו של הנער.

במיוחד בתקופת ההתבגרות בה מתגדלים ומתבררים הכוחות והכישרונות- יש ערך רב ללימוד תורה שורשי וטהור עם דגש על יראת שמיים ומידות טובות.

קניין של תורה מתוך יחס כזה יוצר פירות ברוכים של נערים המתגדלים בתורה מתוך נאמנות לעצמם, לעמם ולארצם.

אנו שואפים למפגש חי וטבעי בין התלמיד לתורה. הנער ביסודו מלא באהבת תורה ויראת שמיים. תפקיד המחנך לגלות את הקשר הזה ולהצמיחו, לשם כך אנו משקיעים רבות בפיתוח קשר עמוק ומשמעותי בין הר"מ והתלמיד מתוך הבנה שקשר זה פותח בקרב התלמידים ערוצים של שייכות ורצון לגדול בתורה וכמובן נותן מענה לשאלותיו ולבטיו של התלמיד בתקופה כה משמעותית.

 

בתכלס....

תכנית אמונה –העוסקת בלבנות את רצון התלמידים , בנושאים מגוונים החל מאהבת תורה, ערך העמל, יראת שמים, מידות ,מוסר, סיפורים על גדולי ישראל, תפילה, ועד התמודדות עם התרבות הזמנית.

סדר עיון- הסדר העיקרי בישיבה בו הנער פוגש גמרא בעיון מהשלב הראשוני, לימוד גמרא, פירוש רש"י ותוספות מסודר ועד לימוד עם ראשונים ואחרונים. שתי מטרות יש לסדר זה – להקנות לימוד מסודר של גפ"ת בצורה טובה, ולהאהיב את הגמרא ע"י מפגש עם העומק שלה. בשנה האחרונה למדנו בבא בתרא בעיון פרקים ראשון ושני.

תכנית הלכה- התלמידים לומדים ונבחנים על חוברת של צורבא מרבנן בנושא איסור והיתר ותפילה.

סדר בקיאות-אנחנו מסתערים על סדר מועד. יש לימוד בחברותא שבסופו מתקיים שיעור סיכום. הקצב הוא מהיר מצד אחד אך קשוב לצרכי התלמידים מצד שני. שנה שעברה גמרנו את המסכתות ברכות ותענית. השנה לומדים ב"ה את מסכת יומא! על מנת שתלמידינו יקנו את המסכת, בסוף כל שבוע מתקיים מבחן, ובנוסף לכך אנו מקיימים חמישה אירועי שיא של חזרה מהירה על הפרקים.

סדר שלישי- השנה פתחנו סדר שלישי שמתקיים בזמן לימודי החול לתלמידים שחשקה נפשם בתורה ורוצים ללמוד תורה בגדלות. את התוכנית מוביל ר"מ בישיבה גבוהה אשר נותן מענה לתלמידים על ידי ליווי בסוגיות. השנה הם לומדים פרק ראשון בקידושין גפ"ת בצורה יסודית.

סדר ערב- זהו סדר רשות, שכיום מגיעים אליו ב"ה רוב הישיבה. חלקם לומדים אמונה, חלקם גמרא וחלקם הלכה. בסדר זה התלמיד לומד "מה שליבו חפץ". הסדר מלווה ע"י רמים באווירה ביתית עם הרבה צ'ופרים.

משמר- בימי חמישי הישיבה כולה לומדת עד שעה מאוחרת האבות מצטרפים ללימוד וסיכום הסוגיה השבועית.

לימודי חול- רוב רובם של תלמידינו מסיימים בגרות בהצלחה. בישיבה קיימות הקבצות הן באנגלית והן בחשבון, 3,4,5, יחידות לימוד. השנה נפתח לימודי מגמה לתלמידים שרוצים ללמוד ביולוגיה . כמו כן קיים מערך שיעורים של התיכון הוירטואלי בכיתת המחשבים.

פעילות ערב-  ביום שני יש פעילות בבתי הרמי"ם או עם המדריך לסירוגין. ביום שלישי יש חוגים(נגרות, צילום, מוזיקה, תכנות), ביום רביעי מגרש, וביום חמישי משמר.

מפגש עם תלמידי חכמים- זכינו  שרבני ישיבת שבי חברון מגיעים לעתים קרובות למסור שיעורים, וכן הכיתות יוצאות מידי פעם ללימוד בישיבה הגבוהה. ראש ישיבת מצפה רמון מגיע פעם בשנה לבחון את התלמידים על פרק הנלמד בעיון. בשנה האחרונה למעלה מעשרה ראשי ישיבות מסרו שיעור לכלל הישיבה.

מעטפת נפשית- יועץ, עובדת סוציאלית, מדריכים ורכז חברתי מלווים כל מחזור, הן בפעילות בכיתות והן בשיחות פרטניות. לכל כיתה יש תכנית ייחודית לפיתוח צדדים נפשיים (למשל, בשמינית- מסע שמינית, בשישית - סמינריון חוץ).

טיולים- הישיבה רואה כערך חשוב מאוד בנתינת מענה לכוחות הנעורים ע"י טיול חורף וקיץ שלושה ימים לכל טיול, פעילות אתגרית לשחרור הכוחות וכן כל כיתה יוצאת לטיול של יום וחצי בנפרד.

פעילות העשרה- פעם בחודש נערכת שיחה בשעות הערב עם אישיות מיוחדת.

צוות הישיבה – בישיבה יש צוות רענן, המלווה את תלמידים בכול התחומים, בעזרה לימודית ושיחות אישיות, הצוות משמעותי מאוד לתלמידים.

 

 

 

 

 

צרו קשר עם הישיבה:
מסלולים:
לפרטים נוספים התקשרו לישיבה:
תהליך הרישום לישיבה

משרד החינוך מפרסם בכל שנה תאריכים בהם ניתן להתחיל את ההתקשרות עם המוסדות, להגיע לימי היכרות ולבצע מבחנים וכו'.

התהליך שהישיבה מבצעת באופן כללי:

1. תינתן אפשרות לתלמידים להגיע אלינו לכמה ימי היכרות בימים קבועים בכל שבוע (בדרך כלל ימי ההיכרות מתחלים לאחר חנוכה).

2. ייקבע יום היכרות, ראיונות ובחינות.

3. מי שיימצא מתאים יוזמן לשבת בישיבה.

4. כמה שבועות לאחר המבחנים יפורסמו תוצאות במכתבים לכל תלמיד.

5. תלמיד המעוניין לבוא ללמוד אצלנו בשנה"ל הבאה יירשם.

מצ"ב קישור הרשמה:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfaZ77Sgiitian_giUelcgWzkZU_ADfFh7g7ZEaTBHe46fwmQ/viewform?usp=sf_link

צרו קשר עם הישיבה:

חינוך חברתי

הישיבה משקיעה רבות בחינוך חברתי ערכי ותורני. ישנה חשיבות רבה לכך שהנער ילמד להכיר את עצמו ואת יכולותיו, ילמד לבטא את עצמו בחברה ולפתח כישרונות ונטיות שונות הקיימות בו.

רכז חברתי מועסק במשרה מלאה ומתוכנן לו"ז שנתי עמוס בפעילויות מאתגרות ומחנכות. צוות מסור של רבנים ומדריכים בעלי ניסיון, משקיע את מרצו בהסברת התורה הנלמדת ובחיבורה אל הנער – כפי אופיו ויכולותיו, בסבלנות ובאמונה.

שהות משותפת של הנער בבית המדרש ומחוצה לו עם אנשי תורה ואמונה המתמסרים לגידולו – תביא אותו בע"ה לאמונה ביכולותיו ולפיתוח אישיות בעלת תורה ומידות.

כבר בצעדים הראשונים אנו חשים את החיבור העמוק של התלמידים אל התורה ואל הצוות החינוכי, ואת הקשר החברתי הבריא והסימפטי בין תלמידי המחזור.

 

לימודים לבגרות

מתוך אמונה שלימודי הקודש צריכים לתפוס חלק משמעותי בחיי התלמיד בישיבתנו, מוקצות רוב שעות היום ללימוד ישיבתי תורני.

ואולם, על מנת לסיים את לימודי הישיבה התורנית תיכונית עם זכאות לתעודת בגרות, אנו מקדישים את אחר הצהרים ללימוד במקצועות שנבחנים בהם בבחינות הבגרות.

הזמן המוקצב ללימודי בגרות הוא מצומצם, ולכן תלמיד שמעוניין ללמוד בישיבה צריך להיות מוכן לעבודה קשה ורצינות, על מנת להספיק את החומר הנדרש בזמן למידה מצומצם.

תלמידים הלומדים בישיבתנו מקבלים את האפשרות והתמיכה לסיים את הלימודים בישיבה עם זכאות לתעודת בגרות , ומיצוי הכוחות הלימודיים של התלמיד.

בחינות הבגרות במתכונת החדשה הם צירוף של לימוד פנים בית-ספרי ומתן ציון חלקי בתוך בית הספר, וכן בחינות בגרות חיצוניות – עם מתן ציון בבחינה חיצונית.

הישיבה בונה תוכנית היבחנות על פי דרישת משרד החינוך.

אנו בישיבה נשמח לראות איך כל אחד מתלמידנו מתקדם ומגיע להצלחה.

הפנייה שלך נשלחה!
מקווים שצוות המוסד יחזור אליך בקרוב