פרטים
  • ראש הישיבה:
    הרב בני פרל
  • רשת:
    ללא רשת
  • כיתות:
    ז-ח, ט-יב
על הישיבה:

הישיבה לאמנויות ומדעים בר אילן

הישיבה לאמנויות ולמדעים 'בר-אילן' בתל אביב הפכה למסגרת מבוקשת בקרב תלמידים מוכשרים מאזור גוש-דן. מדובר בתקופה של חוויה אמונית בצד עבודה מאתגרת המביאה להישגים גבוהים.
מגמת המצוינות המאפיינת את הישיבה מוסיפה לאווירה יוצאת הדופן שמקום זה מאפשר. בישיבה צוות ר"מים ומורים מיוחד היוצר אווירה חמה של לימוד וחדווה.

גישה חינוכית

הישיבה לאמנויות ומדעים היא מוסד שכל מרכיביו מקבלים אופי ייחודי כתוצאה ממגמות האומנות. זהו אינו מוסד חינוכי שיש בו מגמה של אומנות בצד המגמה המרכזית; לא מדובר בעוד חוג או גימיק, אלא בתוכנית לימודים שכל תלמיד הבא בשערי המוסד יודע ומכיר את ייחודו.
המחוייבות, היצירתיות, האווירה, החוויה והחשיפה התרבותית הרחבה והעשירה, לא מצטמצמות רק לתחום לימודי מסוים אלא משפיעות על כל התחומים.

מיקום

הישיבה ממוקמת במבנה מרשים בשדרות רוטשילד בלב תל אביב, ליד מרכזי תרבות הגדולים בארץ. במרחק הליכה מהיכל התרבות, מוזיאון תל אביב לאמנות, תיאטרון הבימה, המשכן לאמנויות הבימה, תיאטרון הקאמרי, מגוון רחב של גלריות ועוד.

פנימייה

ישנה אפשרות למסגרת פנימייתית. הפנימייה היא חלקית והתלמידים יוצאים לביתם ביום שלישי וביום חמישי – סיום השבוע.

דרישות קבלה

דרישות הקבלה לכל המסלולים הן: רצון לחינוך תורני עם המון אמונה, אהבה לאומנות וליצירה, סקרנות, התנהגות טובה ומשמעת עצמית, פתיחות ושמחת חיים. מעבר לכך לכל מסלול יש דרישות מיוחדות, למסלול האמנות יש מבחן קבלה לכל אחת מהמגמות.

מגמות:

אמנות פלסטית
מוזיקה
כימיה
פיזיקה
מדעי המחשב
הנדסת תוכנה