וידיאו
סוג מוסד:
פרטים
  • ראש הישיבה:

    הרב אמנון ויסבוים

  • רשת:

    רשת נעם-צביה

  • כיתות:

    ט-יב

על הישיבה:

ישיבה תיכונית באילת

בישיבה התיכונית צביה אילת לומדים בתנאי פנימייה תלמידים בכתות ט' עד י"ב, חלקם בני אילת וחלקם מחוץ לעיר.  הישיבה באילת מטפחת את הגוון המיוחד של כל תלמיד ותלמיד מתוך כבוד לייחודיות שבו. הישיבה מעודדת את התלמידים לפתח את רצונותיהם, לגדול בתורה מתוך רצון פנימי ושמחה, לבנות את אישיותם מתוך אהבת ה' וחיבור לעם, לחזק את הקשר עם הוריהם מתוך קרבה וזיקה ולהצליח בבחינות הבגרות מתוך בגרות ומצויינות אישית.

תוכנית לימודים ופעילות מיוחדת

תוכנית הלימודים שמה דגש על לימוד חוויתי של מקצועות הקודש, שילוב לימודים סביבתיים הכוללים חיבור לטבע המדברי, צלילה בים ורישיון השטת סירה מהירה.

הישיבה מהווה בית ספר לחינוך ימי ומתמקדת בלימודי מדעי הים, חקלאות ימית וביולוגיה ימית. הישיבה מלווה מדעית על ידי המכון לחקר ימים ואגמים באילת.

זוהי מסגרת ייחודית בחינוך הדתי המכוונת את תלמידיה לקראת תעודת בגרות איכותית, בדגש על התחום המדעי-ימי. הישיבה מאומצת ע"י חיל הים.

צרו קשר עם הישיבה:

מגמות:

מגמה ימית
ביולוגיה וחקלאות ימית

לפרטים נוספים התקשרו לישיבה:
צרו קשר עם הישיבה:

גישה חינוכית

האמונה

אנחנו יוצאים אל הדרך מתוך הבנה ואמונה שיש בכל ילד - ובמיוחד בגיל ההתבגרות, בו הוא מעצב
את אישיותו - רצון ללמוד ולהתקדם, רצון שלא תמיד מתבטא בצורת הלימוד הרגילה והמקובלת;
להערכתנו, אם תיבנה עבורו מערכת לימודים התואמת את רצונותיו - יתגלו בו כוחות גדולים מאד ללמידה.
ביסוד החינוך יעמוד האמון בכוחו של הנער להוביל עצמו למטרות טובות, גם אם במהלך הדרך הוא
יכשל בהן, "שאין אדם עומד על דברי תורה אלא אם כן נכשל בהם".
נעסוק בעז"ה ב"בנין הרצונות", כלומר בבניין אישיות כזו הרוצה ללמוד ולהתקדם בעבודת ה'
ובאמונה. נעבוד בע"ה - יחד עם התלמידים - מתוך הרבה אהבה ואמון בכוחותיהם.

בנין כוחות האישיות

אנחנו רואים בחינוך פיתוח כל כוחות האישיות, ונעשה ניסיון להשתמש בכל דבר מן הנלמד לצורך פיתוח אישיות התלמידים.
לימוד התורה בונה את האישיות האמונית שלנו.
הלימוד התורני - סביבתי מלמד אותנו כיצד קשורה התורה לחיים, הבנה שיכולה לבנות אישיות המתבוננת כך על המציאות.
הקישור לטבע מעורר את הכוחות הטבעיים שבנו, ומוציא אותם אל הפועל.
נרגיל את התלמידים לבנות רבדים עמוקים באישיותם, תוך שימוש בכל דבר אותו הם עושים או לומדים.

חיזוק הקשר המשפחתי

נעבוד על חיזוק הקשר בין הילד להורים - מתוך הבנה שהוא משמעותי תמיד, ובמיוחד בגיל ההתבגרות. הישיבה מקיימת פעילות עם ההורים ופעילות משותפת בין ההורים לילדים, על מנת לחזק קשר זה. הישיבה מובילה את התלמידים לנתינת מקום מרכזי בחייהם להורים, תוך הבנת המשמעות הרבה שיש לדבר.

אווירת הישיבה 

בניית אווירה ישיבתית, לומדת ומפתחת, בעלת רצון להתקדם ולהתפתח; ברצוננו להוביל את התלמידים להיות שותפים לאווירה זו. תלמידים הנמצאים באווירה לומדת יכולים לגלות בתוכם רצונות חבויים ללימוד.

תהליך אישי

מתוך אווירה זו תיווצר יכולת לכל תלמיד לעבור תהליך אישי ברובד המתאים לו; אולם אווירה זו אינה מספיקה, ועל התהליך להיות מלווה בעבודה אישית כדוגמת שיחות אישיות בין התלמיד לצוות, בהן עולים הנושאים המעסיקים אותו וכן נושאים שנלמדו בכיתה - ובכך עוזרים לו להרגיש שייך אישית לתהליך המתבצע בכיתה ובישיבה.

תכניות לימוד אישיות

כחלק מתהליך ההתפתחות האישי, אנו מעודדים תלמידים ללימוד תחומים בהם יש להם עניין בתוכנית אישית, אותה יובילו ויניעו הם עצמם, תוך עזרה בלמידה שתינתן על ידי צוות הישיבה.

התחום הלימודי

חינוך ימי

ישיבת צביה אילת היא המוסד התורני היחיד בארץ שמוכר כבית ספר לחינוך ימי. הישיבה מתמקדת במקצוע החקלאות הימית מתוך הכרה בחשיבות העתידית הנצרכת של תחום זה. הישיבה מלווה מקצועית ע"י המרכז לחקר ימים ואגמים באילת (מלח"י), בקשר ישיר לחיל הים.

החינוך ההתיישבותי מנוסה בהפעלת בתי ספר ימיים ובהפעלות תוכניות לימודיים ימיים. חלק מהתכנים הלימודיים מתקבלים מתוך תוכנית הלימודים בבתי הספר הימיים וחלקם יהווה יצירה עצמאית וחדשה של הישיבה. הישיבה מקיימת שיתוף פעולה עם המכון הלאומי לחקלאות ימית באילת וגם עם בית הספר לשייט באילת. כמקובל בבתי הספר הימיים, ירכוש כל תלמיד מיומנות בסיסית בהשטת כלי שיט – כולל רשיון השטת סירה מהירה הניתן לאחר בחינה של משרד התחבורה.

לימודי סביבה

בישיבה מתקיימים סיורים אחת לשבועיים; בכל סיור נלמד נושא מסויים הן בהיבט התורני והן בהיבט המדעי. מספר פעמים בשנה אנו יוצאים לסדנת שטח במשך מספר ימים בה נלמד נושא הסדנא לעומק, תוך כדי מחקר עצמי.

תעודת בגרות

תלמידי הישיבה לומדים לפי תוכנית הלימודים של משרד החינוך, וניגשים לבחינות בגרות במלואן, תוך כדי התאמה אישית של מערכת הבחינות לכל תלמיד ותלמיד, בהתאם לאישיותו.