סוג מוסד:
פרטים
 • ראש הישיבה:

  הרב אהרון טרופ

 • רשת:

  ללא רשת

 • כיתות:

  ט-יב

 • מספר כיתות בשכבה:

  2

על הישיבה:

היחודיות של ישיבת בני צבי

ישיבת בני צבי בבית אל היא ישיבה קטנה תיכונית, ע"ש רבנו הרב צבי יהודה קוק זצ"ל. הישיבה מחנכת בהכוונת הרב זלמן מלמד, ראש הישיבה הגבוהה בית אל, המשמש כנשיא הישיבה.

מטרת הישיבה לגדל תלמידי חכמים צעירים הרואים את עתידם בעולמה של תורה, ולכן רוב שעות היום מוקדשות ללימודים תורניים ברמה הגבוהה ביותר, ומיעוטם למקצועות כלליים, כדי להקנות להם ידע כללי כהשלמה.

בישיבת בני צבי לומדים תלמידים מכל רחבי הארץ בתנאי פנימייה מלאים. הישיבה מיועדת לתלמידים הרוצים ומוכנים לשקוד על התורה ולהתאמץ בלימוד.

לימודי הקודש

תכנית הלימודים וסדר היום בישיבה גדושים בלימודי קודש. בגמרא לומדים עיון ובקיאות עם דגש חזק על חזרות מרובות, לימודי תנ"ך ולימודי אמונה, ברוח מרן הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל וברוח בנו מו"ר הרב צבי יהודה קוק זצ"ל.

במקצועות הקודש נבחנים התלמידים בבחינות הבגרות ברמה הגבוהה ביותר.

לימודי החול

אנו מאמינים שת"ח ראוי שיהיה לו ידע בסיסי גם במקצועות החול והשכלה כללית. כ-10 שעות שבועיות בממוצע מוקדשות ללימודי החול. זמן מינימלי זה המתפרס לאורך כל ארבע שנות הלימוד בישיבה, מאפשר לכל התלמידים להצליח בבחינות הבגרות ולקבל תעודת בגרות מלאה.  זאת בנוסף לעצם קניית ידע כללי, החשוב כשלעצמו.

גישה חינוכית

לימוד אמונה בצורה מעמיקה ושיטתית, עבודה על המידות, עבודת ה' וביסוס וחיזוק הקשר לארץ ישראל.

בישיבה קיים קשר אישי חם ומיוחד בין הצוות החינוכי לתלמידים, הבא לידי ביטוי באמון ובהקשבה הדדית.

דגש רב ניתן על פיתוח האישיות ובניה רוחנית ונפשית מתוך שמחה.

הדרכה ופעילות חברתית

שנות הלימוד בישיבה הן השנים בהן התלמיד מעצב את אישיותו. כדי לסייע ולהקל על התלמיד בשלב זה של חייו פועל בכל כיתה לצד צוות הרמי"ם, מדריך הלומד בישיבה הגבוהה, ותפקידו להיות בקשר בלתי פורמלי עם התלמיד.

לצד הלימוד השוטף מתקיימות בישיבה פעילויות חברתיות רבות הכוללות חוגי העשרה רבים, טיולים, מסיבות עונג שבת ומלווה מלכה, מרצים אורחים ופעילויות כיתתיות.

אתר הבית שלנו:
צרו קשר עם הישיבה:
מגמות:

לימודי ארץ ישראל

מסלולים:
לפרטים נוספים התקשרו לישיבה:
תנאי קבלה:

מוטיבציה תורנית ולימודית, יכולת שקידה, יכולת לימודית

צרו קשר עם הישיבה:

הפנייה שלך נשלחה!
מקווים שצוות המוסד יחזור אליך בקרוב