פרטים
 • ראש הישיבה:

  הרב ימין ניצן

 • רשת:

  מרכז ישיבות ואולפנות בנ"ע

 • כיתות:

  ז-ח, ט-יב

 • מספר כיתות בשכבה:

  5

על הישיבה:

ישיבת מטה בנימין

ישיבת בני עקיבא מטה בנימין בבית אל היא ישיבה תיכונית אזורית המכילה מגוון מסלולים ומגמות, בשילוב לימודי סביבה וטיולים.

על מנת להתאים לכל תלמיד את מסגרת הלימוד המתאימה עבורו, מחולקות הכיתות למסלולים שונים:

מסלול תורני סביבתי – מיועד לתלמידים בעלי מוטיבציה ויכולות לימודיות גבוהות. אווירה תורנית וחתירה לעבודת ה' משמעותית, לימודי הגמרא נלמדים בהעמקה ובהספק משמעותיים, ויחד עם זאת לימודי מדעים ברמה של 5 יחידות.  אחת לחודשיים יוצאים לטיול של 4 ימים במטרה לסיים במהלך ארבע שנות הלימוד את כל שביל ישראל. את הטיולים מלווה לימוד כיתתי של מגמת לימודי ארץ ישראל, כהכנה לטיול.

מסלול חץ – מיועד לתלמידים בעלי רצון ויכולת להצליח, המעדיפים מסגרת לימודית נינוחה ושלווה יותר. לימודי הגמרא נלמדים מתוך מגמה להביא את התלמידים לרמה של לומדים עצמאיים. בנוסף ללימוד, יוצאים התלמידים אחת לחודשיים לטיול בן יומיים. בנוסף לכך, משתתפים תלמידי מסלול זה במספר מגמות מעשיות כגון:  'הנדי-מן', מכונאות, ערבית, מגישי עזרה ראשונה, קונדיטוריה. המגמות נקבעות לפי בקשת התלמידים בתחילת השנה.

בשני מסלולים אלה מגמות הלימוד השונות וכן כל רמות הלימוד במתמטיקה ובאנגלית פתוחים בפני כל התלמידים, עם הכוונה לבגרות מלאה ואיכותית בכל הכיתות. הזכאות לבגרות בישיבה קרובה ל100%.

מסלול מקצועי – מיועד לתלמידים שאובחנו כתואמים למסלול "כיתה קטנה". במסלול זה הכיתות קטנות במיוחד, מלוות בידי צוות מקצועי רחב שמעניק כלים לימודיים וטיפוליים התורמים רבות להתקדמות התלמידים. במהלך ארבע השנים בישיבה עוברים התלמידים תהליך משמעותי  של בניין זהות והתקדמות לימודית, במטרה להביא את כולם לתעודת בגרות מלאה.

פנימיה - קיימות 3 אפשרויות:

פנימיה מלאה  – ארבעה לילות בשבוע (א' – ד')

פנימיה חלקית  – שני לילות בשבוע (ב', ד')

מסלול  ללא פנימייה  – סיום הלימודים בשעה 19:30 , לאחר סדר ערב ותפילת ערבית

מגמות:

פיזיקה
ביולוגיה
מחשבים
לימודי ארץ ישראל
גיאוגרפיה
תקשוב
מדעי הסביבה

תנאי קבלה:

רצון ללמוד ולהצליח