פרטים
 • ראש הישיבה:
  הרב מאיר טויבר
 • רשת:
  מרכז ישיבות ואולפנות בנ"ע
 • כיתות:
  ז-ח, ט-יב
 • מספר כיתות בשכבה:
  3
על הישיבה:

ישיבת נתיב מאיר

ישיבת בנ"ע נתיב מאיר בירושלים רואה את תפקידה החינוכי בהוצאה אל הפועל של הכישרונות והכוחות הייחודים אותם מכיל כל תלמיד בתוכו – ומגדלת ממנו את המנהיג הבא בתחומו. ולכן היא משלבת בתוכה מסלולי קודש, בגרויות ומערכת חברתית גבוהים – כך שכל תלמיד יוכל למצוא בה את המקום בו הוא יוכל להתמקד ולפרוח.

מסלול פנימייתי:

הפנימייה בישיבה כתפיסת עולם מהווה מקום לשיתוף התלמידים במרקם החברתי, ודגש רב מושם בה על שותפות בארגון ולקיחת אחריות בחיי הפנימייה ועל פעולות חברתיות וניצול שעות הפנאי כראוי. התלמידים גרים בפנימיה במשך כל ימי השבוע. בימי שלישי יכולים התלמידים לצאת לביתם או לסניף כחניכים או כמדריכים. אחת לשלושה שבועות מתקיימת שבת מלאה וחווייתית. במשך השבוע מקיימת הפנימיה חיי חברה, חוגים, פעילויות מדריכים, וכן פתוחים מגרשי הספורט, חדרי הכושר, המוזיקה והמחשבים, הספריה ומועדוני המחזורים – לפעילות של הפגה והעשרה חברתית. בתוכנית הפנימיה החלקית נמצא החניך מספר ימים חלקי בפנמיה ומשתתף בחלק משבתות הישיבה. תוכניות אלו מוכרות על ידי עלית הנוער לקבלת הנחת תשלום בפנימייה למתאימים.

מסלול ללא פנימייה:

מסלול מלא של לימודי הישיבה, הלימודים הכלליים ופיתוח חיי חברה ללא פנימייה. אנו מציעים את מכלול המעלות שניתן לקבל בלימוד בישיבת ”נתיב מאיר“ גם לתלמידים אשר מעוניינים להגיע לביתם בשעות הערב. השילוב החברתי בין כל התלמידים הוא מלא וכן החשיבה החינוכית ומתן המענה גם ללא שהות פיסית בפנימיה בשעות הערב. תלמידי מסלול זה משתתפים בשלוש שבתות ישיבה במשך השנה וכמובן משתתפים כרצונם בכל פעילות פנימייתית אשר הם בוחרים. מסלול זה מיועד לתלמידים אשר המרחק בין הישיבה לביתם מאפשר הגעה רגועה ללימודים.

חטיבת ביניים לכתות ז'-ח': בחטיבה פועלת בנוסף לתוכניות חינוכיות ופדגוגיות מקצועיות ותוכנית חברתית עשירה גם  תוכנית חוגים רחבה. בין שאר החוגים, חלק מהחוגים מכוונים את הילדים שרוצים לעבר מגמות ההמשך הקיימות בתיכון.

מגמות:

רפואה
הנדסת תוכנה
פיזיקה
ביולוגיה
מחשבים
לימודי ארץ ישראל
ספרות
הסטוריה
מחשבת ישראל
משפטים
תנ"ך

תנאי קבלה:

א. מידות ישרות והנהגות טובות.
ב. רצון ללמוד תורה ולהתפתח בקודש.
ג. מוטיבציה ללמידה וחתירה למיצוי כשרונות.
ד. נעימות חברתית ורצון להיות חלק מחבורה טובה.