וידיאו
פרטים
 • ראש הישיבה:

  הרב גרשון שחור

 • רשת:

  ללא רשת

 • כיתות:

  ז-ח, ט-יב

 • מספר כיתות בשכבה:

  3

על הישיבה:

ישיבה תיכונית שעלבים

הישיבה התיכונית שעלבים מיועדת לתלמידי ז-י"ב וממוקמת בישוב שעלבים הסמוך למודיעין. התלמידים מגיעים לישיבה מכל רחבי הארץ ולומדים בתנאי פנימייה, וקיימת גם אפשרות למסגרת אקסטרנית ללא פנימיה. במסגרת הלימודים בישיבה משולבים לימודי קודש ולימודי חול, המכשירים את בוגר הישיבה להשתלב במגוון תחומי עשייה רחב.

מגוון התלמידים בישיבה רחב ביותר, משולבים בה תלמידים בעלי יכולות גבוהות ביותר יחד עם תלמידים הזקוקים לתגבור וסיוע לימודי. מסגרת הלימודים מאפשרת מתן מענה לכל הצרכים הן בתגבור והן בתכניות מצויינות בלימודי הקודש ובלימודי החול. שיעור הזכאים לתעודת בגרות גבוה מאד. ממוצע בחינת הבגרות בתלמוד בשנים האחרונות גבוה בהרבה מהממוצע הארצי.

הצוות החינוכי

כדי לתת מענה לצרכים השונים של כלל התלמידים הישיבה נמצא צוות חינוכי רחב הכולל ראש ישיבה, מנהל, יועץ חינוכי, אמהות בית, עובדת סוציאלית וצוות רמים  ומורים מסור, יחד עם מדריכים חינוכיים ומנהל פנימייה. הצוות עושה לילות כימים לטובת התלמידים ברמות השונות: בית חם אצל הר"מ, שבתות, ימי עיון, שיעורי עזר, פעילויות חברתיות, ימי כיף, שיחות אישיות ועוד.

פנימייה

בשעות הערב מתקיימות בפנימייה פעילויות חינוכיות ע"י הרמים, מדריכים חינוכיים, חוגי העשרה, שיעורי עזר, שימוש בחדרי מחשבים ופעילויות כלל ישיבתיות (הרצאות, הצגות, סדנאות ועוד).

כיתות נעל"ה

הישיבה קולטת תלמידים מחו"ל המגיעים לארץ ללא הוריהם והם משתלבים בלימודים בישיבה בכיתת נעל"ה - תחילה רכישת השפה העברית ובהמשך עד לתעודת בגרות מלאה. תלמידי נעל"ה משתלבים בכל הפעילויות החינוכיות של הישיבה. בכיתות יא-יב לומדים חלק ניכר מהיום עם הישראלים.

מגמה תורנית

המגמה התורנית היא כיתה לתלמידים בעלי שאיפות למדניות, המחפשים עומק נוסף בלימוד הגמרא. הכיתה מורכבת מתלמידי כל השכבות ט-י"ב והלימוד בה מתקיים שעתיים בכל בוקר במקום הלימודים בכיתת האם, בשעה הראשונה התלמידים לומדים בחברותא ומכינים את השיעור על פי דף מקורות עם משימות עיוניות בסוגיה, ובשעה השניה הר"מ מסכם את הנלמד. תלמידי המגמה יוצאים מדי פעם לביקור אצל רבנים ושמיעת שעורים מפי ראשי ישיבות וגדולי ישראל, וכן מוציאים חוברת חידושי תורה בנושאים שנלמדו במשך חודשי החורף.

 

טלפון  מזכירות: 08-9276-518

מייל: ytichon.shaalvim@gmail.com

אתר הבית שלנו:
מגמות:

פיזיקה
ביולוגיה
מחשבים
לימודי ארץ ישראל
חקלאות

תנאי קבלה:

מסוגלות ליום לימודים ארוך, התאמה חינוכית וערכית. יש הכלה וגיוון
רב של תלמידים

תכנית נעל"ה

בשנה"ל תשע"ג פתחה הישיבה התיכונית שעלבים לראשונה כיתת נעל"ה (נוער עולה לפני הורים). מדובר בתלמידים שמגיעים לישראל מרחבי העולם כדי ללמוד עברית, לגשת לבגרויות ולהשתלב בחיים בארץ.
השנה פתחנו את הכיתה השביעית שלנו וכרגע לומדים בשעלבים 45 תלמידים מ 15 מדינות ו-6 יבשות.
השפה המשותפת היא אנגלית, אבל יש גם תלמידים רבים שאנגלית היא לא השפה הראשונה שלהם. כ90% מבין הבוגרים של תכנית נעל"ה בשעלבים עלו ארצה בסיום הלימודים שלהם וכעת לומדים בישיבות, מכינות, עתודה או משרתים בצבא. גם כ30% מההורים עלו במסגרת שנות התכנית.
ובכך מימשו את שמה של נעל"ה - נוער עולה לפני הורים.

חטיבת הביניים

בחטיבת הביניים שעלבים לומדים כ-140 תלמידים בכיתות ז'-ח'.

מספר התלמידים בכתה אינו עולה על 30 תלמידים.

לנגד עינינו שלושה עקרונות :
א. יראת שמים ודרך ארץ.
ב. מצויינות לימודית וחברתית.
ג. יחס אישי, מסור, חם ואוהב.

הצוות החינוכי לקח על עצמו לרומם את התלמיד מבחינה רוחנית ולימודית ולתת לו את הכלים הראויים, כדי להמשיך ולהתפתח בדרכו שלו.

 "חנוך לנער על פי דרכו, גם כי יזקין לא יסור ממנה"

מילות קודש אלו, הן הבסיס לדרכה של החטיבה,

הפועלת להעצים את התלמיד על פי כוחותיו ותכונותיו האישיים, על מנת לגדלו בתורה וביראת שמים והכל מתוך יחס אישי חם ומסור של מחנכי הכיתות.

בחטיבה תכנית חברתית עשירה ומגוונת. תלמידינו חווים סמינריונים בנושאים שונים, הרצאות, פעילויות ערב כיתתיות ושכבתיות, חוגים וטיולים לרוב!

 אנו רואים בהורים חלק מאיתנו בחינוך הבנים וקידומם ושומרים עימם על קשר רצוף הבא לידי ביטוי בשלוש אסיפות הורים שנתיות, מפגשי לימוד "אבות ובנים", במסיבת סיום משותפת ועוד. אנו שמחים וגאים בשיתוף הפעולה לו אנו זוכים מהורי הבנים ושאיפתנו להמשיך ולהעצים אותו.

זיכנו הקב"ה ואנו רואים את בוגרי החטיבה מסיימים שנתיים ומגיעים להישגים חינוכיים ולימודיים נפלאים.

רוב תלמידי החטיבה ממשיכים את לימודם בישיבה התיכונית, דבר המעיד על אהבה וקשר חם של התלמידים עם הישיבה והצוות החינוכי.

נשמח לעמוד בקשר בכל דבר וענין!

צוות החטיבה

הרב יוסף הנדלר 053-5306599